O nas

Większość szkoleń w Małopolskiej Szkole Baristów przeprowadza Specjalista ds. Szkoleń P. Renata Lebiedzka, która jest  również właścicielem firmy.
Renata Lebiedzka na co dzień związana jest z tematem kawy od 16 – nastu lat. Doskonała znajomość rynku gastronomicznego(hotele, restauracje, kawiarnie, coctail bary, puby) pozwala jej nie tylko na profesjonalne  prowadzenie szkoleń, ale również obejmuje doradztwo takie jak:
- dobór ekspresów do kawy, odpowiednich dodatków, akcesoriów, czy tworzenie menu kawowego pod indywidualne zapotrzebowanie.
Program szkoleń jest idealnie dopasowany do potrzeb konkretnego uczestnika szkolenia nawet jeżeli jest to grupa mieszana. Wówczas rozpoznając wcześniej  charakterystykę działalności poszczególnego  uczestnika przygotowuje się na każde szkolenie pod zapotrzebowanie odbiorców, tak aby wszyscy mieli swój indywidualny czas dla siebie – doradztwo indywidualne.
Dzięki połączeniu wiedzy z pasją szkolenia  prowadzone przez Panią  Renatę tworzą nie powtarzalny, interesujący spektakl z motywem przewodnim kawy – od historii poprzez uprawy na plantacji aż do filiżanki aromatycznego espresso, puszystego cappuccino, na kawach mrożonych kończąc.
Przekaz informacji poparty jest nie tylko doświadczeniem, wiedzą, ale i dokładnie dobranymi przenośniami, porównaniami, przykładami i z doświadczeniami zawodowymi pracy w gastronomii. Szkoła posiada wiele pomocy dydaktycznych, które ułatwiają  przyswajanie wiedzy.

To wszystko pozwala na otwarcie umysłów na ŚWIAT KAWY nie tylko osobom  związanym z rynkiem Ho-Re-Ca, ale również młodzieży, która w ten świat właśnie wchodzi. Dlatego też współpracujemy z bardzo dużą ilością szkół gastronomicznych..
Na nasze szkolenia przychodzą  również osoby, które po prostu lubią ,,, małą czarną”. Osoby, które chciałyby żeby kawa zrobiona domowym sposobem smakowała jeszcze lepiej.

Kilka słów od P. Renaty Lebiedzkiej:

"Moi Drodzy wiecie co jest najcudowniejsze w kawie?
To, że łączy prawie wszystkich. Jest ponad podziałami...
Bez względu na poglądy polityczne, religijne, społeczne, sportowe, rano i tak budzi nas ten sam aromat nie ważne gdzie mieszkasz i co robisz w życiu.
Pomyślcie ile razy umawialiście się ,,na kawę” – na randkę, na pogaduchy, w interesach..
Kawa rano, kawa po obiedzie z ciastem w gronie rodzinnym i nie tylko.
Ja czuje i wiem, że ten smak, ten aromat ma w sobie jakąś cudowna magię – magię relaksu i odprężenia , magię codziennej przyjemności i tak jest od setek lat..
Życzę każdemu z Was abyście mieli jakąś pozytywną pasję, która wchłonie was bez reszty,
która spełni wasze marzenia o spokojnej i dającej satysfakcję pracy.
Pracy z uśmiechem na ustach taka właśnie jest baristyka.
Kiedy podasz swojemu gościowi, nie ważne czy w pracy czy w domu, filiżankę perfekcyjnie przygotowanej kawy, ubranej w figlarny wzorek będziesz mógł zobaczyć spojrzenie pełne uznania i szacunku. Ja to wiem.
Można to osiągnąć tylko wtedy, gdy będziemy czuli to co robimy, czuli całym sobą – tak jak ja to czuję, gdyż baristyka jest moim natchnieniem w życiu codziennym.
Uważajcie jednak, bo temat kawy jest nieuleczalnie zaraźliwy...
Zapraszam nie tylko na szkolenia, zapraszam na rozmowę o kawie przy kawie pod moim pięknym kawowcem, który właśnie owocuje. Czekałam na ten obraz siedem lat, ale było warto
."

     Zapraszam
Renata Lebiedzka