Na dzień dzisiejszy Małopolska Szkoła Baristów współpracuje z około 40 szkołami gastronomicznymi w całej Polsce.
27 stycznia 2015

Małopolska Szkoła Baristów jest naprawdę wyjątkowa. Dlaczego?

Ponieważ jako pierwsza w Polsce dostała propozycję prowadzenia zajęć baristyki jako specjalizacji w szkole gastronomicznej w Małopolsiej Szkole Gościnności w Myślenicach.  Po niedługim namyśle postanowiliśmy napisać autorski program nauczania baristyki jako specjalizacji dla dwóch klas:

– technik kelner w wymiarze 240 godzin na co składają się dwa lata nauki
– technik organizacji i usług gastronomicznych w wymiarze 60 godzin, który obejmuje jeden rok nauki

Zainteresowanie tym przedmiotem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Z roku na rok baristyka wdrażana jest do coraz to nowych kierunków, na przykład hotelarz. Najwyższa średnia w szkole oraz najwyższa frekwencja wskazują na sukces tej specjalizacji.